29 kwietnia 2014

Który język programowania wybrać? Część 2.

Posted by Emnalyeriar on wtorek, kwietnia 29, 2014 in | 1 comment
Minęły ponad 4 miesiące od kiedy napisałem pierwszy post na temat wyboru języka programowania. Czy po takim czasie i zdobyciu troszkę wiedzy na temat programowania nadal brnę w tym samym kierunku? Mniej więcej tak. Po poznaniu podstaw PHP postanowiłem chwycić się za JavaScript. Przez pewien czas świtało mi w głowie opanować jakiś framework PHP jak np. codeigniter lub laravel lecz, przynajmniej na ten moment, zrezygnowałem. Na horyzoncie jest wiele nowych technologii, które zyskują coraz większą popularność i uznanie na rynku, natomiast nie ma co ukrywać, że PHP istnieje od dawna i specjalistów w tej dziedzinie jest wielu.
Post ten nie będzie obfitować w treść ponieważ prawdę mówiąc postanowiłem go napisać po obejrzeniu pewnego filmiku, który polecam wszystkim osobom decydującym się na web development. Obejrzyjcie go, SERIO. Dzięki niemu rozgraniczycie sobie pewne technologie oraz języki i jeżeli jeszcze nie dokonaliście wyboru języka lub nie jesteście swojego wyboru pewni, ten filmik wam sporo rozjaśni.Pozwolę sobie wrzucić ponownie filmik, który znalazł się w poście o JavaScripcie lecz tutaj również pasuje idealnie. Facet odpowiada na pytanie: jakie umiejętności powinienem posiadać, jakie języki i technologie związane z HTML5 powinienem znać aby zacząć starać się o pracę? Posłuchajcie o czym wspomina aby wyznaczyć sobie własne cele.


Swoją drogą na jednym i drugim kanale znajduję się masa świetnych filmów!

Chętnie poznam również na jaki język sami się zdecydowaliście. Wolicie front-end czy back-end? Może sami znacie jakieś świetne materiały, które waszym zdaniem każdy powinien przeczytać? Albo technologie, którą każdy powinien znać? Świetnie byłoby przeczytać co na ten temat sądzicie w komentarzach!1 komentarz:

  1. Ważne do czego chce się ten język programowania używać. W PHP można pisać brzydko i ładnie, tak samo jest w praktycznie każdym innym języku programowania. Pracy nie dostaniesz pisząc w PHP byle jak i nie wiedząc co dokładnie oznaczają różne instrukcje. Tworzenie stron internetowych/aplikacji webowych to nie tylko PHP, to też html, css, javascript, bazy danych, pojęcie o wydajności. Zresztą świat nie kończy się na PHP, choć je na najbardziej popularny (bo w praktyce najtańszy).
    Ważne jest zrozumienie jednej technologii na wysokim poziomie i ogarnięcie kilku innych związych z tym tym technologii.

    pozdrawiam
    ps. sam piszę w .Necie czasem w Javie

    OdpowiedzUsuń