11 stycznia 2014

Czas napisać własny kod!

Posted by Emnalyeriar on sobota, stycznia 11, 2014 in | No comments
Ok, mamy za sobą wstęp i trochę teorii zawartej w pierwszych filmikach z kursów z poprzedniego posta. Wszystko fajnie, tylko istotą programowania jest pisanie kodu wiec nie pozostaje nam nic innego jak zacząć kodzić. Istnieją strony pozwalają pisać kod od razu w przeglądarce, pokazując rezultaty na bieżąco przy okazji tłumacząc krok po kroku co należy robić. Idealnie na start!
  • Codecademy - jedna z pierwszych stron, od których zacząłem swoją naukę. Bardzo łatwy interfejs, który pokazuje nasz progres i przyznaje odznaki za skończone kursy. Do wyboru mamy markup HTML/CSS oraz JavaScript, PHP, Python i Ruby.
  • Dash - pokazuje jak w prostu sposób złożyć całkiem nieźle wyglądające proste strony za pomocą HTML/CSS. Przykłady są łatwe i szybkie.
Pamiętajcie, że te strony pokażą wam tylko składnie, zaprezentują zasady działania głównych funkcji i zapewnią podstawy do napisania własnych, prostych programów lecz jeśli nie przećwiczycie zdobytej w ten sposób wiedzy, na następny dzień zapomnicie o wszystkim. Codecademy warto potraktować jako sposób zapoznania się z danym językiem, zadecydować czy odpowiada nam jego składnia i podjąć decyzję czy chcemy brnąć dalej w jego naukę.

0 komentarze:

Prześlij komentarz